Kolejny krok ku Pierścieniowi Księżnej Salomei. Podpisano umowę na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego

Kolejny krok ku Pierścieniowi Księżnej Salomei. Podpisano umowę na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego
fot. UM Łęczyca

Burmistrz Paweł Kulesza podpisał umowę z wykonawcą na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla szlaku pieszo-rowerowego prowadzącego do Grodziska w Tumie i tworzącego Pierścień Księżnej Salomei. Realizacji tego zadania podejmie się DWK projekt Wojciech Kulawik z Częstochowy, którego oferta wynosząca 44 526 zł brutto okazała się najkorzystniejsza.

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego jest kolejnym krokiem ku budowie Pierścienia Księżnej Salomei. W jego skład wchodzi zaprojektowanie dwóch odcinków dróg: szlaków pieszo-rowerowych, wraz z niezbędną infrastrukturą i oświetleniem, wykonanie badań geologicznych czy zestawienie szacunkowych planowanych kosztów robót budowlanych.

– Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego jest jednym z fundamentów do podjęcia dalszych prac, ponieważ będzie on zawierał całą, niezbędną tzw. papierologię. Jego wykonanie znacznie przybliży nas do rozpoczęcia prac związanych z budową szlaku pieszo-rowerowego – powiedział Burmistrz Paweł Kulesza.

Pod koniec maja ogłoszono wyniki drugiej edycji naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w myśl których Miasto Łęczyca otrzymało dofinansowanie w wysokości 4 750 000 zł na budowę szlaku pieszo-rowerowego.

źródło: UM Łęczyca