Kolejny pożyteczny sparing Górnika 1956 Łęczyca

849EC8AD-C86C-4FC0-A677-B5E3F1BB4D6E

Minimalną przegraną zakończył się niedzielny mecz kontrolny seniorskiej drużyny Górnika 1956 Łęczyca. Podpieczni Jarosława Dudkiewicza ulegli wiceliderowi łódzkiej Klasy A, grupy IV, GLKS-owi Sarnów/Dalików 2:3.

To był kolejny pożyteczny sprawdzian z wyżej notowanym rywalem. Trenerzy obu zespołów zdecydowali, że mecz odbędzie się w systemie 3 x 30 minut. Pierwsi na prowadzenie wyszli A-Klasowcy, następnie do wyrównania doprowadził Bogdan Pacałowski. Kolejne dwa trafienia były autorstwa rywali, a wynik na 3:2 ustalił niezawodny „Bodzio".

Jak opisuje trener Jarosław Dudkiewicz, był to mecz walki, który toczył się głównie w środkowej części boiska. W ostatnich 15 minutach Górnik uzyskał przewagę, której jednak nie potrafił udokumentować bramką.

- Mecz był wyrównany, obie ekipy miały swoje sytuacje, żeby powiększyć swój dorobek bramkowy. Graliśmy systemem 3 x 30 minut, więc co przerwę skład był rotowany, dzięki czemu zagrali wszyscy zawodnicy. Z przebiegu spotkania jestem zadowolony, choć na pewno jest wiele aspektów do poprawy, takich jak na przykład gra pod presją rywala w tzw. wysokim pressingu czy wykończenie akcji, ale od tego są spotkania sparingowe, aby to poprawiać. Musimy ciężko przepracować okres przygotowawczy i mam nadzieję, że wyniki przyjdą same - dodał kapitan Górnika, Dominik Włodarczyk.

GLKS Sarnów/Dalików - Górnik 1956 Łęczyca 3:2
Gole dla Górnika: Pacałowski Bogdan (2)

Górnik: Frontczak - Czerbniak A., Żemigała R., Pielesiak, Poszeptowicz, Jakubowski, Włodarczyk, Prążyński, Pionko, Pacałowski, Gładysz

rezerwowi: Wardziński - Śnieg, Kujawa, Sadokierski, Czerbniak S., Testowany