wersja testowa serwisu

Kolejny sprzęt ochronny trafił do skierniewickiego szpitala

dsc_0413klOWfqWibGpC785HlXs
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Wojewódzki Szpital Zespolony otrzymał dużą transzę sprzętu ochronnego. To kolejne materiale wsparcie, które przekazał skierniewicki samorząd.

Maski filtrujące, ubrania operacyjne, kombinezony ochronne, fartuchy czy rękawice zabiegowe - to tylko niektóre z pozycji na liście sprzętu, który trafił 23 grudnia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. To kolejne wsparcie, jakie w tym roku do medycznej placówki skierował skierniewicki samorząd. Przekazane narzędzia to przede wszystkim zestawy środków ochrony osobistej, które w pierwszej linii chronią medyków w codziennej pracy. 

– Jest to podstawowy sprzęt, niezbędny do pracy szpitala. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak dużo potrzeba środków ochrony w codziennej pracy medyków. Przy obsłudze pacjentów swoje ochronne ubranie zmienia się co najmniej raz na trzy godziny. To ogromnie ważne wsparcie – mówił Jacek Kaniewski Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach.

Skierniewicki samorząd stara się cały czas wspierać tę medyczną placówkę, to kolejna partia sprzętu przekazana lecznicy. W tym przypadku zakupy niezbędnych środków kosztowały około 470 tysięcy złotych. 

– Staramy się jako samorząd robić wszystko, aby medycy czuli się bezpiecznie i mogli walczyć o nasze zdrowie i życie – podkreślał Krzysztof Jażdżyk Prezydent Miasta Skierniewice.

źródło: UM Skierniewice