wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca

Kolejny turniejowy sukces Nadii Jasińskiej

Kolejny turniejowy sukces Nadii Jasińskiej
fot. MMKT Łęczyca

W ostatni weekend 14-15 listopada Nadia Jasińska (MMKT Łęczyca) zagrała kolejny turniej klasyfikacyjny U – 12 PZT w hali tenisowej MOSiR w Pabianicach. 

Turnieje takie są rozgrywane w formule grupowo - pucharowej: dla 16 najwyżej sklasyfikowanych i zgłoszonych do zawodów, osobno chłopców oraz dziewczynek. W wylosowanych czterech, czteroosobowych grupach dzieci grają „każdy z każdym", następnie najlepsza dwójka z każdej grupy, awansuje do ćwierćfinałów, gdzie po losowaniu tworzy się drabinka turniejowa i mamy już system pucharowy, aż do finału. Aby wygrać taki turniej finaliści muszą rozegrać sześć, dwusetowych meczy. Natomiast turniej deblowy rozgrywany jest w formule pucharowej. Aby zwyciężyć trzeba wygrać trzy kolejne mecze. Reasumując, najlepsi młodzi tenisiści w ciągu trzech dni trwania turnieju grają aż dziewięć takich, często trwających 1,5 godz. każdy, pojedynków na korcie. To naprawdę duży wysiłek dla tak młodych sportowców.

Tym razem nasza łęczycanka, zawodniczka MMKT – Łęczyca, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy - Nadia Jasińska dotarła w singlu do ½ finału, gdzie musiała uznać wyższość koleżanki z Łodzi, lecz tym samym zajęła 3 miejsce.  Natomiast w grze deblowej, w parze z koleżanką z Kalisza, okazała się najlepsza, zwyciężając w trzech szybkich meczach.

Brawa dla Nadii, walczymy dalej i trzymamy kciuki, życzymy zdrowia oraz powodzenia w kolejnych zawodach.

źródło: MMKT Łęczyca