wersja testowa serwisu

Kolizje, wypadek, pijani kierowcy. Policjanci z Łęczycy podsumowali weekend

policja---napis

W trakcie trzech dni świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech kolizji i jednego wypadku. W tym czasie stróże prawa wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali cztery prawa jazdy za prędkość o 50 więcej w zabudowanym

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech kolizji drogowych. Jedna z nich były wynikiem zderzenia pojazdu z sarną. Nieustąpienie pierwszeństwa i nieprawidłowy manewr wyprzedzania było przyczyną kolejnych.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 5 kwietnia 2021 roku na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Topola Królewska. Tam kierowca Peugeota stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i dachował. Dwóch pasażerów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Od soboty do poniedziałku policjanci wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierowców. Prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 więcej straciło, aż czterech kierujących.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

źródło: KPP w Łęczycy