wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany mężczyzna doprowadził do kolizji i uciekł. Nie miał prawa jazdy

Zrzut-ekranu-2021-08-20-o-09.42.45
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali kierowcę Citroena, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 49-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

17 sierpnia 2021 roku około godz. 17:30 dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z dróg powiatowych w gminie Góra Św. Małgorzaty, kierowca Citroena zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym busem. Sprawca odjechał z miejsca kolizji, więc kierujący Mercedesem pojechał za nim. Citroen zatrzymał się na terenie jednej z posesji w miejscowości Orszewice.

Po przyjeździe policjantów okazało się, że Citroenem podróżowały dwie osoby. Z uwagi na powstałe wątpliwości, która z nich prowadziła osobówkę, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat.

- Obaj byli nietrzeźwi, każdy z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie doniósł obrażeń, uszkodzeniu uległy jedynie lewe lusterka obu pojazdów - informują policjanci. - Sprawnie przeprowadzone czynności policjantów doprowadziły do ustalenia, że za spowodowanie zdarzenia drogowego odpowiedzialny był 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, który nie miał prawa jazdy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo 49-latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie samochodem bez uprawnień.