Koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Poznaliśmy wszystkie szczegóły

koncert2

1 czerwca Łęczyca będzie bawić się w dwóch lokalizacjach – na Placu Tadeusza Kościuszki oraz w Parku Miejskim. Park Miejski będzie miejscem poświęconym młodszym uczestnikom, a że obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Łęczycy tradycyjnie już koncertami stoją na Placu Tadeusza Kościuszki usłyszymy wykonawców różnych gatunków muzycznych.

Strefa rozrywki dedykowana starszym dzieciom oraz dorosłym rusza na Placu Tadeusza Kościuszki od 14:00. Od godziny 17:00 rozpoczną się koncerty i na start wystąpią dzieci oraz młodzież z Domu Kultury w Łęczycy – Black Team, Super Dance oraz Mini Dance.

17:30 – Bracia Ruszkowscy

Bracia Ruszkowscy, czyli Piotr i Sylwester Ruszkowscy to młodzi muzycy pochodzący z naszego miasta. Karierę muzyczną rozpoczęli na dobre już w 2013 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał ich klip „Nie daj mi zapomnieć". Sylwester Ruszkowski występuje także solo i zdążył zdobyć publikę utworami takimi jak: „Weź się ogarnij", „Diament" czy „Twój smak".

18:30 – Andre

Artysta tworzący muzykę z gatunku disco polo, choć z nutką dance'u, a jego największe przeboje to m.in. „Ale Ale Aleksandra" czy „Biała Sukienka". Andre to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak, założyciel oraz lider zespołu.

20:00 – Viki Gabor

Młoda wokalistka ma na swoim koncie zwycięstwo w 17. Konkursie Eurowizji dla Dzieci. Wydała dwa albumy studyjne: Getaway (Into My Imagination) w 2020 r. oraz ID w 2022 r. Podczas łęczyckiego koncertu na pewno nie zabraknie dobrej zabawy oraz takich hitów jak „Superhero" czy „Ramię w ramię".

źródło: UM Łęczyca