Konflikt na linii Miasto - Magic Łęczyca? Mocne słowa ze strony Klubu, Burmistrz żąda przeprosin

Konflikt na linii Miasto - Magic Łęczyca? Mocne słowa ze strony Klubu, Burmistrz żąda przeprosin

Z jednej strony ogromne banery w halach sportowych, informujące, że Łęczyca jest miastem sportowców. Z drugiej utrudnianie lokalnym stowarzyszeniom korzystanie z miejskich obiektów sportowych. Która wersja o „Królewskim Mieście" jest aktualna?

O problemach poinformowali ostatnio przedstawiciele Magic Football Academy Łęczyca. Jak czytamy w komunikacie na stronach Stowarzyszenia, „z uwagi na kolejne niezrozumiałe zachowanie włodarzy miasta Łęczyca oraz "Zieleni Miejskiej" na temat użytkowania obiektów sportowych w Łęczycy w okresie "zimy", treningi w dniu dzisiejszym zostają odwołane". Sytuacja miała miejsce w piątek (27 stycznia).

Kolejne informacje przekazywane przez klub z Łęczycy są coraz bardziej szokujące. Jak twierdzą „Magiczni", trenerzy klubu nie mają już dostępu do miejskich obiektów, bowiem miało dojść do wymiany zamków w bramach, wejściach.

- Chcieliśmy podjąć rozmowy na temat zaistniałej sytuacji, ale niestety władze miasta „migają" się od spotkania z nami - zaznacza Magic Łęczyca. - Jak każdy może się domyślać jest to sytuacja bardzo przykra i postanowiliśmy w końcu przerwać milczenie! Jak w czasach, gdzie każdy walczy o to żeby wyciągać dzieci z domów, z przed telewizorów czy komputerów, my nie mamy możliwości treningów. Dlaczego przez niejasne decyzje niektórych osób oraz podmiotów, muszą cierpieć dzieci? Po co w mieście są boiska „Orlik", które stoją puste, tylko dlatego, że ktoś pozmieniał zamki i uznał, że nie wolno z nich korzystać? Dlaczego w sąsiednich gminach, miejscowościach i miastach, nie ma problemów z obiektami sportowymi i ich dostępnością?

Takimi pytaniami zakończyli swój komunikat przedstawiciele Magic Football Academy Łęczyca, zaznaczając jednocześnie, że takie sytuacje działają na szkodę klubu.

Zapytanie w tej sprawie przesłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Łęczycy. W międzyczasie na stronach magistratu pojawiło się oświadczenie Burmistrza Pawła Kuleszy, w którym czytamy, że zarzuty ze strony Magic Łęczyca są... fałszywe.

- Z ogromnym smutkiem oraz niedowierzaniem przyjęliśmy informację stowarzyszenia Magic Łęczyca, opublikowaną na portalu Facebook, w której padło wiele podniosłych, aczkolwiek nieprawdziwych stwierdzeń sugerujących, że łęczycki samorząd „działa na szkodę stowarzyszenia" - czytamy w oświadczeniu. - Miasto Łęczyca od zawsze wspierało i wspierać będzie uprawianie sportu, niezależnie od dyscypliny. W tym przypadku wyjątkiem nie jest piłka nożna. W naszym mieście funkcjonują łącznie trzy piłkarskie stowarzyszenia, które dzięki otrzymywanym dofinansowaniom mają możliwość realizowania swoich zadań i zawsze mogą liczyć na pomoc pracowników miejskich jednostek.

W oświadczeniu podpisanym przez Burmistrza Pawła Kuleszę możemy przeczyta również, że władze Łęczycy "nie rozumieją intencji stowarzyszenia, które codziennie pracuje oraz edukuje dzieci i młodzież, a jednocześnie wystawia sobie świadectwo poprzez publikowanie kłamliwych informacji". Burmistrz żąda także sprostowania i przeprosin od Stowarzyszenia.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja coraz bardziej się zaognia, tym bardziej, że władze Magic Łęczyca zapowiadają, że nie zostawią tak tej sprawy. Do sprawy jeszcze wrócimy.