W środę, 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się Konkurs kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi". W konkursie, w czterech kategoriach wiekowych, prezentowały się dzieci i młodzież z województwa łódzkiego, między innymi ze Zduńskiej Woli, Poddębic, Kutna, Skierniewic, Rogowa, Łęczycy, Działdowa, Łodzi, Zgierza o Ozorkowa.
Młodzi artyści solowo oraz w zespołach przedstawiali swoje możliwości wokalne, czemu bacznie przysłuchiwała się komisja konkursowa oraz publiczność. Nie zabrakło znanych, tradycyjnych utworów kolędowych, jak i bardziej współczesnych pastorałek i piosenek o świętach. Najważniejsze jednak, że wszystkie prezentacje wypadły pięknie, chciałoby się powiedzieć śpiewająco, a jury miało niełatwe zadanie wybierając najlepszych, tego dnia, solistów i zespoły.
Jury w składzie: przewodnicząca – Anna Szoszkiewicz, Jolanta Zacharska-Bołdowska – członek komisji konkursowej, Marek Zytek – członek komisji konkursowej, po wysłuchaniu ponad 70 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I kategoria:
I miejsce
Gabriela Jakubczak – SP w Szczawinie
Zespół wokalny Talent Kolektyw Kids w Zgierzu
II miejsce
Wiktoria Pawlak – Dom Kultury w Łęczycy
Zespół klasy IIA z SP Nr 4 w Ozorkowie
III miejsce
Zuzanna Skalska – Talent Kolektyw w Zgierzu
Wyróżnienia:
Zespół klasy IIB z SP Nr 4 w Ozorkowie
II Kategoria
I miejsce
Martyna Kubiak – PCKSiR w Zduńskiej Woli
II miejsce
Aleksandra Muszyńska - PCKSiR w Zduńskiej Woli
III miejsce
Laura Milczarek – Talent Kolektyw w Zgierzu
Kamila Kaszuba – Poddębicki Dom Kultury
Wyróżnienia:
Hanna Radziszewska - SP w Rokicinach
Gabriela Marczak – Dom Kultury w Łęczycy
Zuzanna Paciorek – SP Nr 5 w Ozorkowie
Natalia Kwiatkowska – PCKSiR w Zduńskiej Woli
III kategoria:
I miejsce
Oliwia Wądołowska – Talent Kolektyw w Zgierzu
II miejsce
Nikola Rudecka – PCKSiR w Zduńskiej Woli
III miejsce
Alicja Tasarz - PCKSiR w Zduńskiej Woli
Wyróżnienia:
Zuzanna Pietruszewska – SP Nr 4 w Ozorkowie
Natalia Wasiak – SP Nr 4 w Ozorkowie
IV kategoria:
I miejsce
Norbert Kuświk – PCKSiR w Zduńskiej Woli
Maria Malarczyk – PCKSiR w Zduńskiej Woli
Zespół Talent Kolektyw w Zgierzu
II miejsce
Lena Wasilewska - PCKSiR w Zduńskiej Woli
Maciej Stefaniak - PCKSiR w Zduńskiej Woli
III miejsce
Zuzanna Stefaniak -PCKSiR w Zduńskiej Woli
Mateusz Marczewski -PCKSiR w Zduńskiej Woli
Wyróżnienia:
Antonina Witkosz - Talent Kolektyw w Zgierzu
Aleksandra Chrzanowska - LO w Łęczycy
Małgorzata Wojciechowska - Talent Kolektyw w Zgierzu
Patrycja Przybysz - PCKSiR w Zduńskiej
Laureatów Konkursu będzie można wysłuchać podczas koncertu galowego, który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia 2023 roku, w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie, ul. Adamówek 4/6, o godz. 17.00.
źródło: MOK w Ozorkowie