wersja testowa serwisu

Konstantynów Łódzki: Uczniowie SP nr 1 wygrali dla szkoły mobilną pracownię komputerową

Konstantynów Łódzki: Uczniowie SP nr 1 wygrali dla szkoły mogilną pracownię komputerową
UG Konstantynów Łódzki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową. W miniony poniedziałek, 20 września młodzież wraz z rodzicami byli gośćmi burmistrza Roberta Jakubowskiego oraz Beaty Szymonowicz, radnej Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim.

Praca plastyczno-cyfrowa uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim została nagrodzona w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!" organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy.

Zespół o nazwie "2+2" w składzie: Klaudia Łukaszewska, Alicja Rumowicz, Wiktor Walczak i Jan Kozłowski z klasy VI b przygotował film w formacie mp4. Praca została wyróżniona za niezwykłe plany filmowe, inspirujący scenariusz, zaawansowaną technikę montażu, twórczy podkład muzyczny i dialogi.

Nagroda główna w postaci 16 laptopów i szafy do ich przechowywania trafi do Szkoły Podstawowej nr 1 i będzie służyła jej uczniom.

- Jak gratulować i dziękować uczniom, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i kreatywności dla konstantynowskiej szkoły wygrali wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej? Najpiękniej i z całego serca! Klaudia Łukaszewska, Alicja Rumowicz, Wiktor Walczak i Jan Kozłowski z SP1, czyli drużyna „2+2" odniosła spektakularny sukces w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!" Brawo! Drodzy Rodzice możecie być dumni ze swoich pociech – podsumował spotkanie burmistrz Robert Jakubowski.

Warto zaznaczyć, że to już kolejny sukces uczniów konstantynowskiej „jedynki". W roku szkolnym 2019/2020 szkoła została laureatem konkursu „OSEwyzwanie", w którym wygrała mobilną pracownię komputerową.