wersja testowa serwisu

Kontrabanda na terenie Łęczycy, przechowywała ją 50-latka

261-136794
fot. KPP w Łęczycy

Blisko 14 kilogramów nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci wydziału kryminalnego na terenie Łęczycy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego zabezpieczonej kontrabandy, którą 50-letnia właścicielka ukrywała w piwnicy to ponad 15 tysiące złotych. Podejrzana usłyszała już zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy, za co grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Łęczycy przechowywana jest kontrabanda. Aby to potwierdzić, rankiem 1 października 2021 roku przeszukali pomieszczenia należące do 50–latki.

- Rezultatem pracy kryminalnych było zabezpieczenie 28 worków z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze 13,870 kg, które właścicielka usiłowała ukryć w piwnicy. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 15 tysięcy złotych - informuje st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Podejrzana jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący posiadania nielegalnej kontrabandy. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3, bądź obie te kary łącznie.