wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Koronawirus: DPS w Łochyńsku oczkiem uwagi władz powiatu piotrkowskiego

Zrzut-ekranu-2020-04-21-o-18.41.46
fot. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim

Blisko połowa pracowników Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku została przebadana, aby wykluczyć zakażenie COVID-19. Badania są finansowane przez samorząd powiatowy z myślą o bezpieczeństwie, przebywających w placówce, ponad 150 podopiecznych i ponad 120 pracowników.

- Nie możemy dopuścić do sytuacji jaka miała miejsce w Drzewicy czy ostatnich doniesieniach z Kleszczowa i wprowadziliśmy restrykcyjne środki ostrożności, aby nie doszło transmisji koronawirusa w tak dużym skupisku ludzi jaki mamy w Łochyńsku - relacjonuje Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. - W domu pomocy zabezpieczyliśmy niemal arsenał środków ochrony, maseczek, przyłbic, płynów odkażających, a nawet ozonator, sprezentowany przez Wojewodę Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego, który oczyszcza pomieszczenia budynku z wszelkich drobnoustrojów. Na dniach spodziewamy się także dostawy kombinezonów, które także trafią na stan domu pomocy.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju wszyscy pracownicy DPS w Łochyńsku wykonują swoje obowiązki i troskliwie opiekują się podopiecznymi, dbając szczególnie o bezpieczeństwo własne i mieszkańców domu, co zasługuje w obecnych czasach na prawdziwe uznanie. Przed budynkiem ustawiono specjalny namiot, który pełni rolę śluzy, gdzie pracownicy przed rozpoczęciem pracy poddawani są badaniu stanu ich zdrowia i zabezpieczani w odpowiedni sprzęt.

źródło: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim