wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja 'U Sylwestra
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Koronawirus: Kolejne dobre wiadomości ze szpitali. Wyzdrowiało osiem osób

Koronawirus: Kolejne dobre wiadomości ze szpitali. Wyzdrowiało osiem osób

Po raz kolejny mamy dobre wiadomość dla mieszkańców województwa łódzkiego. Dzisiaj (26 marca) rano informowaliśmy już o pierwszych trzech osobach, które były zakażone koronawirusem i wyzdrowiały. Liczba zdrowych zwiększyła się do ośmiu.

- Pięć kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały dwa wyniki ujemne i są zdrowe. To dwóch nastoletnich chłopców, dwie młode kobiety i kobieta w średnim wieku - informuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego.

W województwie łódzkim cały czas pacjenci z koronawirusem w pierwszej kolejności trafiają do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Zgierzu i do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

- Musimy być przygotowani w każdej chwili na możliwość przyjmowania zwiększonej liczby pacjentów, dlatego już w lutym, wojewoda łódzki podniósł gotowość dziewięciu placówek medycznych na terenie województwa łódzkiego - mówi Dagmara Zalewska. - Wśród nich są także szpitale w Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim, jako te placówki, które mają oddziały zakaźne i również są przygotowane na przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Szpitale te mają przyznane dodatkowe środki z rezerwy premiera na wniosek wojewody. Po prawie 1 mln złotych każda.


Placówki o podwyższonej gotowości:
1. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi
2. Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
3. Szpital Powiatowy w Radomsku
4. Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
5. Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
6. Szpital Wojewódzki im. Prym. Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu
7. Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
8. Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o.
9. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi

Zobacz materiał filmowy: