wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Koronawirus: Liczba zakażonych przekroczyła 10 tysięcy. Duży przyrost zachorowania w województwie łódzkim

Koronawirus: Liczba zakażonych przekroczyła 10 tysięcy. Duży przyrost zachorowania w województwie łódzkim
fot. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego

Ponad pięćdziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie łódzkim. To największy przyrost w Polsce, w stosunku do ostatnich danych podawanych przez resort zdrowia.

Łącznie, w pierwszym raporcie w środę, 22 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce oraz o kolejnych trzech ofiarach śmiertelnych. Tym samym liczba chorych na COVID-19 w naszym kraju przekroczyła już 10 tysięcy i wynosi dokładnie 10 034, w tym 404 zgony oraz 1513 ozdrowieńców.

Nowe potwierdzone przypadki, oprócz województwa łódzkiego, w którym zachorowało kolejnych 55 osób, dotyczą województw: małopolskiego (19), opolskiego (18), dolnośląskiego (18), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), śląskiego (12), pomorskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (1), podlaskiego (1).

Jak podały służby Wojewody Łódzkiego, nowe przypadki zakażenia dotycząca pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Więcej w tym temacie piszemy TUTAJ.