wersja testowa serwisu

Koronawirus: Powstał Mobilny Zespół Szczepienny. Jak działa?

750_6951-Edi_20210221-081118_1

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zaangażowana jest w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie województwa łódzkiego. W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie otrzymali było powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.

- We współpracy z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego stworzyliśmy Mobilny Zespół Szczepienny, który na terenie Łodzi i województwa łódzkiego przyjeżdża do miejsca zamieszkania pacjenta i dokonuje szczepienia na miejscu - informuje Małgorzata Glińska, Rzecznik Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W skład zespołu wchodzi lekarz i kierowca karetki z WCKMed oraz ratownik medyczny z 9ŁBOT. Procedura szczepienia odbywa się tak, jak w punkcie szczepień – przed podaniem szczepionki pacjent wypełnia ankietę i jest badany przez lekarza. Zespół przyjeżdża także, aby podać drugą dawkę szczepienia. Do wizyty mobilnego zespołu kwalifikuje pacjenta lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Zobacz zdjęcia: