wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Koronawirus: Raport z powiatu piotrkowskiego na dzień 8 kwietnia

IMG_20200408_130920

5 nowych przypadków zakażenia odnotowano w ciągu ostatniej doby wśród mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego. Są to osoby, które do tej pory odbywały przymusową kwarantannę. Mamy także dobrą wiadomość - 3 osoby spośród dotychczas zakażonych wyzdrowiało. W Powiecie Piotrkowskim w obowiązkowej izolacji pozostają 322 osoby, w tym 20 w tzw. kwarantannie zbiorowej.

Raport na dzień 8 kwietnia 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.

- Aleksandrów - 14

- Czarnocin - 7

- Gorzkowice - 45

- Grabica - 7

- Łęki Szlacheckie - 7

- Moszczenica - 24

- Ręczno - 3

- Rozprza - 48

- Sulejów - 95

- Wola Krzysztoporska - 64

- Wolbórz - 8

Pozostałe dane przedstawiają się następująco:

liczba osób zakażonych w powiecie piotrkowskim – 13

liczba osób poddanych kwarantannie - 322

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 358

liczba zmarłych w skutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 5

liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 53

Dla bezpieczeństwa Nas wszystkich apelujemy w miarę możliwości o nie wychodzenie z domów. Dobrowolne odosobnienie jest najskuteczniejszym sposobem, który chroni Nas przed zakażeniem COVID-19.

1000 sztuk ochronnych maseczek przywiózł dziś do Starostwa Powiatowego w Piotrkowie dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie Stanisław Ból. To właśnie za jego namową uczestniczki kursu zawodowego z zakresu krawiectwa od dwóch tygodni nieustająco szyją maseczki. Dotychczasowa produkcja niebawem trafi do pracowników szpitalnej sterylizatorni, pracowników Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek organizacyjnych oraz podopiecznych domów pomocy społecznej, funkcjonujących na terenie powiatu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim