wersja testowa serwisu

Koronawirus: Rusza testowanie nauczycieli klas I-III w powiecie łęczyckim. Na liście blisko 200 osób

6565

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy podał harmonogram badań nauczycieli i personelu pomocniczego klas I-III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych, w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

W dniach 11-15 stycznia odbędzie się testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV- . Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. W powiecie łęczyckim na liście znalazło się 197 osób z dwudziestu placówek oświatowych.

- Badanie osób zdeklarowanych odbędzie się w punkcie drive-thru na terenie szpitala w Łęczycy. Na wykonanie testu należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr pesel. Minimum dwie godziny przed badaniem nie należy spożywać posiłków, pić, rzuć gumy, płukać jamy ustnej i nosa, myć zębów, przyjmować leków i palić papierosów - informują przedstawiciele PSSE w Łęczycy. - W punkcie poboru badań przestrzegać zasad higieny i społecznego dystansu

Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania. Warto zaznaczyć, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii.

Harmonogram badań w powiecie łęczyckim: