wersja testowa serwisu
  • EKO-GAZ Łęczyca
  • BHP Łęczyca

Koronawirus w łęczyckim kebabie: Kolejne zakażenie - 16-latka z dodatnim wynikiem. Miała kontakt z chorym pracownikiem

Koronawirus w łęczyckim kebabie: Potwierdzono zakażenie u 16-latki, miała kontakt z chorym pracownikiem

Do kolejnych nowych informacji związanych z zakażeniem koronawirusem w łęczyckim Royal Kebab dotarli nasi dziennikarze. Okazuje się, że chorobę potwierdzono u kolejnej osoby.

Kilka dni temu, na podstawie informacji przekazywanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęczycy, informowaliśmy, że jeden z pracowników lokalu gastronomicznego „Royal Kebab" mieszczącego się przy ul. Kazimierza Odnowiciela w Łęczycy jest zakażony koronawirusem. Restauracja została tymczasowo zamknięta, a osoby z bezpośredniego kontaktu zostały poddane kwarantannie i zlecono badanie w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Łęczycki „Sanepid" wystosował także apel do wszystkich, którzy w dniach 18 - 22 czerwca spożywały posiłki w lokalu, aby skontaktowali się z PSSE. W zależności od tego, jaki kontakt miały te osoby, zostawały poddawane kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu.

Jak udało nam się dowiedzieć, wśród osób, które odpowiedziały na prośbę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego była 16-letnia dziewczyna, która twierdziła, że miała kontakt z zakażonym pracownikiem „Royal Kebab". Mieszkanka Łęczycy w pewnym momencie zmieniła jednak swoją wersję wydarzeń i odmówiła podania swoich danych osobowych. W tym przypadku, jak poinformowała ELE24, mgr. Daria Kondak, Dyrektor PSSE w Łęczycy, nie było możliwości zlecenia badań.

Z czasem, 16-latka wspólnie z rodzicami udała się do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, gdzie został wykonany test. Okazało się, że wynik jest dodatni. Taka informacja dotarła także do łęczyckiego Sanepidu, w związku z czym ten nałożył kwarantannę na osoby, które miały bezpośredni kontakt z dziewczyną, w tym najbliższą rodzinę.

W związku z sytuacją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy wydał kolejny komunikat, w którym prosi aby osoby, które spożywały na miejscu posiłki w tym lokalu także w dniach 23 - 26 czerwca skontaktowały się telefonicznie z PSSE w Łęczycy.

- W tych dniach w lokalu mogła być obecna osoba, która w późniejszym czasie uzyskała dodatni wynik badania w kierunku SARS-CoV-2 - czytamy w komunikacie.

Przypominamy, że jest to drugi przypadek zakażenia koronawirusem w tym miejscu. Wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęczycy alarmujemy, aby w przypadku kontaktu z osobą zakażoną nie ukrywać prawdy i podawać opis spotkań zgodny z prawdziwymi wydarzeniami. Dzięki temu możemy uchronić przez zarażeniem osoby o słabszej odporności, które wirus może doprowadzić do poważnych powikłań, a w skrajnych przypadkach - nawet śmierci.