wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Koronawirus w skierniewickim szpitalu. Wprowadzono ograniczenia na Oddziale Kardiologii

Koronawirus w skierniewickim szpitalu. Wprowadzono ograniczenia na Oddziale Kardiologii

Duże ograniczenia wprowadzona na Oddziale Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach. Ma to związek z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem i u jednej z pacjentek.

- Częściowe zaprzestanie działalności leczniczej spowodowane zostało siłą wyższą, związaną z trwająca pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Konkretne okoliczności, które spowodowały podjęcie decyzji o konieczności przedstawiają się następująco: Do Oddziału Kardiologii została przyjęta pacjentka, u której stwierdzono dodatni wynik testu na obecność SARS-CoV-2 - poinformował w komunikacie Dariusz Diks, Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach.

Jak zapewnia Dariusz Diks, personel Oddziału Kardiologii, mający styczność z pacjentką, u której potwierdzono koronawirusa, jak i wszyscy inni pacjenci, którzy zetknęli się z kobietą zostaną poddani testom na obecność zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Po wykluczeniu zakażenia, dezynfekcji oraz dekontaminacji Oddział zostanie natychmiast uruchomiony w pełnym zakresie - dodaje Dariusz Diks. - Do tego czasu obowiązywać będzie szczególny reżim sanitarny i izolacja od pozostałych Oddziałów, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia pacjentom, którzy nadal pozostają pod opieką Oddziału, odpowiedniej do ich stanu zdrowia, opieki medycznej.