wersja testowa serwisu

Kosze - serca stanęły na terenie gminy Rusiec. Można do nich wrzucać plastikowe nakrętki

Kosz_serce
fot. Urząd Gminy Rusiec

Z początkiem września Gmina Rusiec zakupiła 2 czerwone kosze w kształcie serca z przeznaczeniem na zbiórkę plastikowych nakrętek. Pojemniki zostały zamontowane na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ruścu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Wiązowej.

- Do zbierania nakrętek i wrzucania ich do pojemników zachęcamy zarówno uczniów, rodziców, jak i wszystkich mieszkańców naszej gminy - mówią przedstawiciele Urzędu Gminy Rusiec.

Zebrane nakrętki będą formą wsparcia dla osób potrzebujących pomocy. Zgłoszenia osoby wymagającej np. leczenia rehabilitacyjnego, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, zakupu sprzętu leczniczego, leków itp. można dokonać w placówkach oświatowych:

- sekretariat ZS-P w Ruścu: tel./fax 43 67 660 21, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- sekretariat ZS-P w Woli Wiązowej: tel./fax 43 67 669 87, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pojemnik „serce" przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, ale również po chemii gospodarczej. Pozbycie się w ten sposób zbędnych nakrętek to podanie pomocnej dłoni potrzebującym, a także działanie proekologiczne oparte na świadomej segregacji odpadów.

źródło: UG Rusiec