Koszmarny wypadek na DK72. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Koszmarny wypadek na DK72. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne
fot. KP PSP w Poddębicach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj (29 listopada) na drodze krajowej nr 72 w powiecie poddębickim. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Zgłoszenie w sprawie wypadku do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach wpłynęło około godziny 15:15. Jak w pierwszych komunikatach przekazują mundurowi, na drodze krajowej nr 72, na wysokości miejscowości Złotniki w gminie Dalików, doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych - BMW i Hyundai.

W wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć, a dwie kolejne zostały ranne. Ofiara zdarzenia to  65-letni kierowca BMW, którego nie udało się uratować pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pasażerka BMW została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala w Łodzi, natomiast kierowca Hyundaia został przetransportowany do szpitala w Zgierzu przez karetkę pogotowia.

Na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej - dwa JRG Poddębice i po jednym z OSP: Krzemieniew, Dalików i Kałów, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Droga krajowa nr 72 na odcinku Panaszew - Kuciny zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać do godziny 18:30.

Wkrótce więcej informacji.

Zobacz zdjęcia (fot. KP PSP w Poddębicach / KPP w Poddębicach):