wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek na drodze krajowej nr 91. Jedna osoba ranna, w akcji wszystkie służby ratunkowe

Koszmarny wypadek na drodze krajowej nr 91. Jedna osoba ranna, w akcji wszystkie służby ratunkowe

Do bardzo groźnego wypadku doszło dzisiaj (9 kwietnia) przed godziną 10:00 na drodze krajowej nr 91 w gminie Daszyna. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba.

Dwa pojazdy - samochód osobowy marki Ford oraz ciężarowy marki Man zderzyły się na drodze krajowej nr 91. Jak podaje GDDKiA, do zdarzenia doszło na 300 kilometrze drogi.

Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym cztery zastępy straży pożarnej - dwa JRG Łęczyca i po jednym OSP Topola Królewska i OSP Daszyna, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Konieczny był także przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak powiedział w rozmowie z ELE24, asp. Grzegorz Sobiński, rzecznik prasowy KP PSP w Łęczycy, w wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego. Do jego wydobycia z pojazdu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. 

Z ustaleń policji wynika, że poszkodowanym jest 25-latek z Torunia, który podróżował sam. Mężczyzna został przetransportowany  śmigłowcem LPR do szpitala. Samochodem ciężarowym podróżował 50-letni mężczyzna oraz pasażer, nic im się nie stało.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Ford uderzył w samochód ciężarowy marki Man, który na skrzyżowaniu skręcał w lewo. Oba pojazdy poruszały się od strony Krośniewic - przekazał ELE24 asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Na miejscu cały czas trwają oględziny z udziałem biegłego. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00.

Aktualizacja: Utrudnienia mogą potrwać do godz. 15:30 Policjanci wyznaczyli objazdy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Zobacz film, a pod nim zdjęcia: