wersja testowa serwisu

Kryta pływalnia w Topoli Królewskiej coraz bliżej! Władze gminy Łęczyca podpisały umowę z wykonawcą

161467703941_20210304-083216_1
fot. Urząd Gminy Łęczyca

Gmina Łęczyca poczyniła kolejny krok w kierunku budowy krytej pływalni, która już niebawem powstanie przy budynku Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka 
w Topoli Królewskiej.

We wtorek, 2 marca Wójt Gminy Łęczyca,  Jacek Rogoziński wraz ze Skarbnik Agnieszką Kaszubską podpisali umowę z Wykonawcą robót Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego „KARTEL" S.A. z Jędrzejowa. Będzie to pierwszy basen zarówno na terenie gminy, jak i całego powiatu łęczyckiego. Do tej pory mieszkańcy musieli dojeżdżać do okolicznych miejscowości, aby skorzystać z pływalni, np. do Kutna czy Ozorkowa.

Plany zakładają budowę obiektu, w skład którego wejdą: hala basenowa z basenem głównym, brodzikiem dla dzieci, jacuzzi oraz zjeżdżalnią rurową otwartą. Bezpośrednio przy hali basenowej znajdować się będzie zaplecze sanitarno – szatniowe, przebieralnie, pomieszczenia dla ratowników oraz trenerów, sauna i pomieszczenie techniczne. W obiekcie uwzględniono także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, jak: winda, specjalnie przystosowane toalety, składane siedziska prysznicowe czy podnośnik basenowy (elektryczna i mobilna winda). Nie zabraknie także rozwiązań uwzględniających odnawialne źródła energii, w postaci montażu paneli fotowoltaicznych, które stanowić będą dodatkowe źródło energii.

Budowa basenu w sąsiedztwie istniejących i funkcjonujących już obiektów sportowych i placówek edukacyjnych jest dopełnieniem kompleksowej oferty sportowo-rekreacyjnej Gminy Łęczyca. Niewątpliwą zaletą projektu będzie możliwość realizowania całorocznej nauki pływania i jej doskonalenia przez dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Na budowę basenu Gmina Łęczyca do tej pory pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,5 mln złotych. Przygotowywany jest także wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska – edycja 2021.

Kolejną inwestycją, jaką Gmina Łęczyca rozpoczęła 2021 rok jest termomodernizacja Szkoły i Biblioteki w Siedlcu. Prace rozpoczęły się z końcem lutego i obejmują m. in. docieplenia ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymianę grzejników co, montaż ogniw fotowoltaicznych, wymianę oświetlenia w budynku Szkoły oraz docieplenie ścian zewnętrznych, naprawę więźby i wykonanie nowego pokrycia dachu Biblioteki.

Gmina Łęczyca pozyskała na ten cel środki w wysokości 672 043,52 zł w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków Poddziałanie IV.2.2. Termomodernizacja budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

źródło: UG Łęczyca