Kto na burmistrza Łęczycy? Mamy sondaż z wynikami!

Kto na burmistrza Łęczycy? Mamy sondaż z wynikami!

Już za półtora miesiąca wybory samorządowe, w których wybierzemy naszych włodarzy gmin, miast, powiatów i województwa. To bardzo ważny moment, ponieważ od wyboru odpowiedniej osoby zależy kierunek, w którym potoczy się rozwój lokalnych społeczności.

Wybory zostały ogłoszone na 7 kwietnia. To będzie emocjonujący dzień w historii Łęczycy, zresztą podobnie jak i sam okres przedwyborczy, który może dostarczyć wielu wrażeń. A zapowiada się, że kandydatów na fotel burmistrza w Łęczycy będzie aż… sześcioro.

Wśród kandydatów na burmistrza Łęczycy wskazywane są następujące osoby:

• Paweł Kulesza (obecny Burmistrz Łęczycy)

• Małgorzata Raczkiewcz (Manager)

• Andrzej Malinowski (Radca prawny)

• Jarosław Pacholski (Prezes SM Łęczycanka)

• Przemysław Żmudowski (Przedsiębiorca)

• Dariusz Kowalczyk (Były policjant)

Między 12 a 18 lutego tego roku, zadaliśmy pytanie mieszkańcom Łęczycy - Jeśli dziś odbyłyby się wybory, na kogo z przedstawionej listy kandydatów oddałby/oddałaby Pan/Pani swój głos? W ciągu tygodnia przepytaliśmy 121 osób w wieku powyżej 18 roku życia, które deklarowały udział w najbliższych wyborach. Wyniki znajdują się w grafice poniżej.


Liderem sondażu jest Małgorzata Raczkiewicz, na którą swój głos deklaruje aż 36% badanych.

Raczkiewicz ukończyła studia wyższe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. Jest znaną, lokalną działaczką, zaangażowaną w wiele inicjatyw. Zawodowo jest głównym managerem przychodni POZ oraz od 36 lat pielęgniarką na bloku operacyjnym łęczyckiego szpitala. Od 2018 roku jest członkiem zarządu powiatu łęczyckiego.

Drugą osobą w zestawieniu jest Andrzej Malinowski, na którego zadeklarowało swój głos 26% badanych. Malinowski jest radcą prawnym.

Trzecie miejsce przypadło obecnemu Burmistrzowi Łęczycy - Pawłowi Kuleszy, który uzyskał 21% poparcia.

Na czwartym miejscu znalazł się Jarosław Pacholski, uzyskując 13% deklarowanych głosów. Pacholski jest Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Łęczycanka".

Piąte i szóste miejsce zajęli Przemysław Żmudowski - przedsiębiorca oraz Dariusz Kowalczyk - były policjant, na których swój głos deklaruje odpowiednio 3 i 1 procent badanych.

Powyższe zestawienie otwiera kampanię wyborczą na fotel burmistrza w Łęczycy. Jak oceniacie powyższe wyniki? Jakie są Wasze typy? Podzielcie się z nami w komentarzach do postu na Facebooku »