„Kulturalnie regionalnie” - Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił kolejny konkurs

47ef4e21d4cf3a30a00aa834aaf3885a_XL

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił drugi otwarty konkurs ofert pt. „Kulturalnie regionalnie". Dotacje będą przeznaczone na organizację wydarzeń kulturalnych i pielęgnowanie dziedzictwa narodowego w naszym regionie.

Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych, w tym fundacji i stowarzyszeń oraz między innymi kół gospodyń wiejskich, czy spółdzielni socjalnych, które działają na rzecz regionu łódzkiego. Jego głównym celem jest przede wszystkim wzbogacenie oferty kulturalnej województwa łódzkiego poprzez organizowanie wydarzeń prezentujących regionalny dorobek kultury, jak również polskiego i światowego dziedzictwa kulturowego na terenie województwa łódzkiego, w tym przedsięwzięcia poświęcone trójce patronów 2022 roku ustanowionych przez Sejm RP, tj. Marii Konopnickiej, Józefowi Mackiewiczowi i Józefowi Wybickiemu.

Na organizację wydarzeń w ramach drugiego już w tym roku konkursu „Kulturalnie regionalnie" Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 225 tysięcy złotych. Maksymalna kwota, o którą można wnioskować to 35 tysięcy złotych.

Nabór ofert potrwa do 28 czerwca. Wnioski można składać za pośrednictwem portalu witkac.pl. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 14 września tego roku.Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie lodzkie.pl/kultura.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi