Łęczyca: Recydywista kilka razy okradł sklep. Grozi mu ponad 7 lat więzienia

261-188637
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy namierzyli i zatrzymali podejrzanego o przestępstwa kradzieży. Celem 22-latka był sklep na terenie miasta, z którego kradł markowe perfumy. Sprawca, który działał w warunkach recydywy podczas trzech kradzieży spowodował straty na blisko 3 tysiące złotych. Podejrzanemu, który powrócił do przestępstwa może grozić nawet ponad 7 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z łęczyckich dyskontów nieznany sprawca dopuścił się trzech kradzieży. Do pierwszej doszło pod koniec stycznia, a kolejnych dwóch w połowie lutego. Jego celem były markowe perfumy, a swoją przestępczą działalnością spowodował straty na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Stróże prawa dysponując rysopisem rozpoczęli poszukiwania przestępcy. 

- 16 lutego 2024 roku mundurowi namierzyli podejrzewanego na jednej z ulic miasta. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów przestępstwa kradzieży. W związku z tym, że podejrzany działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa może grozić mu nawet ponad 7 lat więzienia - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski.