Łęczyccy policjanci kontrolowali prędkość. Ujawnili ponad 50 naruszeń przepisów

261-147356
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy prowadzili wczoraj wzmożone kontrole prędkości. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda. Mundurowi ujawnili ponad 50 naruszeń przepisów, zatrzymując kolejne uprawnienia za prędkość.

W środę, 27 kwietnia policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach powiatu łęczyckiego. Działania były też prowadzone w formie kaskady, gdzie na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawione były dwa patrole.

- Tego dnia funkcjonariusze ujawnili 52 przypadki naruszeń przepisów w tym 50 dotyczących przekroczenia prędkości. Troje kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 więcej - mówi st. asp. Mariusz Kowalski. - Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Pamiętajmy, że wybierając sposób dotarcia do celu podróży nie kierujmy się pospiechem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.