Łęczyccy policjanci podsumowali akcję "Prędkość"

261-140374


8 grudnia 2021 roku policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu łęczyckiego kontrolując przestrzeganie ograniczeń prędkości ujawnili, aż 30 przypadków łamania tego przepisu. W trakcie działań kierowca citroena zrobił to dwa razy na terenie jednej miejscowości, a kolejny za jazdę o 50 więcej w zabudowanym stracił prawo jazdy. Poza kontrolą przepisów mundurowi promowali kampanię społeczną „Czy to Cię tłumaczy"?.

Wojewódzkie działania miały na celu bezpieczeństwo użytkowników dróg, bowiem prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy skupili swoją uwagę, nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, ale i na tych drogach gdzie według zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dochodzi do przekraczania prędkości. Działania były też prowadzone w formie kaskady, gdzie na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawione były dwa patrole. Przekonał się o tym kierowca citroena, który jechał przez obszar zabudowany z prędkością 76km/h. 33-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego poniósł konsekwencje popełnionego wykroczenia, lecz nie wyciągnął z tego wniosków. Kiedy odjechał z miejsca kontroli, niespełna kilkaset metrów dalej ponownie został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Na nowo musiał się liczyć z kolejną karą grzywny i punktami karnymi za złamanie przepisu.

Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 28-latek, który mitsubishi w obszarze zabudowanym pędził 118 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Łącznie podczas działań mundurowi ujawnili, aż 30 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Poza kontrolą przepisów mundurowi promowali kampanię społeczną „Czy to Cię tłumaczy"?.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Niebezpiecznie może być zwłaszcza o tej porze roku, gdzie opady śniegu i śliska nawierzchnia jezdni powoduje, że droga hamowania się wydłuża, co przy dynamicznej sytuacji na drogach może okazać się zgubne.

Źródło: KPP Łęczyca