wersja testowa serwisu

Łęczyccy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

261-135506
fot. KPP w Łęczycy

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły" policjanci z łęczyckiej komendy czuwają już nad bezpieczeństwem uczniów, którzy po wakacyjnej przerwie rozpoczęli naukę. Pod lupą policjantów są drogi, jezdnie, a zwłaszcza przejścia dla pieszych w rejonach palcówek edukacyjnych. Wszystko po to, aby kształtować właściwe postawy i zachowania wśród ich użytkowników.

Policjanci z Łęczycy rozpoczęli już coroczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły", która potrwa do 30 września. Szczególnym nadzorem objęte zostaną ciągi komunikacyjne w rejonie szkoły, gdzie z uwagi na wzmożony ruch występuje duże zagrożenie zdarzeniami drogowymi. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, głównie przechodzenia przez jezdnię, ale także na prawidłowe zatrzymywanie się pojazdów, tak aby nie ograniczać widoczności dla innych kierujących i pieszych, przechodzących przez jezdnię.

Dodatkowo funkcjonariusze będą realizować również działania edukacyjne skierowane do pieszych i kierujących, których celem będzie przypomnienie nowych obowiązujących przepisów oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań pomiędzy tą kategorią użytkowników dróg. Wszystko po to, aby uświadomić jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

źródło: KPP w Łęczycy