Łęczyccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Odpowie za posiadanie znacznej ilości marihuany

261-162821
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania ukrywał znaczną ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 132 gramy marihuany. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z łęczyckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców województwa wielkopolskiego może posiadać znaczną ilość narkotyków. W wyniku prowadzonych działań, policjanci ustalili miejsce zamieszkania 23-letniego mężczyzny. 

25 stycznia 2023 roku funkcjonariusze pojechali na teren jednej z posesji w Kłodawie. W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, kryminalni znaleźli dwa worki foliowe z zawartością suszu roślinnego. Badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to marihuana o wadze blisko 132 gramów. 

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kolskiego zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie wchodził wcześniej w konflikt z prawem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy - mówi mł. asp. Katarzyna Pietrzak.