wersja testowa serwisu

Łęczycka delegacja z wizytą w Włodzimierzu Wołyńskim

DSC_4601
fot. UM Łęczyca

Z okazji 1033-lecia powstania Włodzimierza Wołyńskiego w dniach 30 lipca – 1 sierpnia na zaproszenie tamtejszej Rady Miasta delegacja z Łęczycy odwiedziła miasto partnerskie. Oprócz oficjalnych uroczystości, delegaci mieli okazję zapoznać się z atrakcjami Włodzimierza i jego najbliższych okolic. Tegoroczna wizyta wiązała się również z jubileuszem 10-lecia współpracy partnerskiej między miastami.

Miasto Łęczyca reprezentowała delegacja w składzie – Andrzej Domagała (Przewodniczący Rady Miasta), Jacek Ziółkowski (Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy), Przemysław Żmudowski i Paweł Czarnecki.

Edukacja przyniosła ze sobą parę interesujących informacji, a Łęczycę i Włodzimierz Wołyński łączy nie tylko partnerstwo, ale również wspólna historia – książęce koligacje rodzinne łączyły się z naszym miastem, jak również postać Benedykta Polaka, który w drodze do Chana Mongolii goszczony był na dworze w Włodzimierzu Wołyńskim. Natomiast w samym centrum miasta można podziwiać pozostałości po zamku Kazimierza Wielkiego.

Cykl spotkań przebiegał w przyjaznej, partnerskiej atmosferze, a władze Włodzimierza Wołyńskiego serdecznie zapraszają łęczycan do odwiedzin ich miasta.

źródło: UM Łęczyca