wersja testowa serwisu

Łęczycki portret multimedialny – weź udział w konkursie i wygrywaj nagrody!

fotograf-aparat-mezczyzna

Każdy może zostać fotografem! - przekonują członkowie Stowarzyszenia IMPET z Łęczycy. I zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym - oprócz dobrych zdjęć - liczą się też ciekawe łęczyckie historie.

- Portret to chyba najpopularniejsza dziedzina fotografii. Każdy robi portrety: czy to swoim bliskim, przyjaciołom i znajomym, czy samemu sobie - tłumaczy Piotr Banasik, fotograf i członek Stowarzyszenia IMPET. - Postanowiliśmy więc wykorzystać ten potencjał i zachęcić do łęczycan do robienia zdjęć i pochwalenia się nimi.

Tak zrodził się pomysł na konkurs fotograficzny „Portrety Multimedialne", ogłoszony przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców powiatu łęczyckiego, niezależnie od ich wieku i fotograficznych umiejętności - liczy się kreatywność i dobra zabawa. Nadesłane do konkursu fotografie wezmą udział w wystawie pokonkursowej w łęczyckim Domu Kultury.

- W każdym portrecie najważniejsza jest osoba, która pojawia się na zdjęciu: jej ulubione miejsce, strój, pasja czy charakterystyczne cechy, które fotografia pomaga pokazać i uwypuklić - przekonuje Piotr Banasik. - Dlatego oceniać będziemy nie tylko fotograficzną biegłość, ale też historie, które stoją za zdjęciami. Liczymy, że stworzymy współczesny portret łęczycan i pokażemy go na wystawie - dodaje fotograf.

Możliwość obejrzenia swoich prac na ścianie to nie jedyna zachętą do udziału w konkursie - niezdecydowanych przekonać mogą także ciekawe nagrody: aparat fotograficzny, profesjonalny statyw, paski do aparatu czy bony na kursy foto. Łączna pula nagród to blisko 3000 zł. Ich sponsorem została Grupa Vectra, największy ogólnopolski dostawca kablowych usług telekomunikacyjnych.

- Zgodnie z przyjętą strategią konsekwentnie działamy na rzecz lokalnych społeczności w miejscowościach objętych naszą siecią, a w Łęczycy działają dwie spółki Grupy: Vectra i Multimedia – mówi Tomasz Żurański, Prezes Zarządu. - Cieszymy się, że jesteśmy partnerem konkursu, który pokazuje fotograficzny talent łęczycan oraz, co bardzo ważne, buduje małą wspólnotę na terenie miasta i okolic.

Konkursowe fotografie można nadsyłać do 21 czerwca pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje o konkursie, kilka podpowiedzi oraz jego regulamin znajdują się na stronie stowarzyszenieIMPET.pl/konkurs. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w łęczyckim Domu Kultury jak tylko będzie to możliwe.

Pobierz regulamin konkursu: 
Nazwa pliku: Regulamin Konkursu Portrety
Rozmiar pliku: 106 kb
Pobierz plik