wersja testowa serwisu

Lekcja bezpieczeństwa w Górze Św. Małgorzaty. Dzielnicowy odwiedził uczniów podstawówki

261-137195
fot. KPP w Łęczycy

W plan zajęć uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej w Górze Św. Małgorzaty wpisała się lekcja, której tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym razem w rolę nauczyciela wcielił się dzielnicowy, który pokazał jak nabytą wiedzę wykorzystywać w praktyce.

8 października 2021 roku szkołę podstawową w Górze Św. Małgorzaty odwiedził miejscowy dzielnicowy mł. asp. Paweł Anuszewski. W ramach działań profilaktycznych „Świeć Przykładem", tym razem edukował uczniów klasy pierwszej. W trakcie lekcji policjant przekazał zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach zwłaszcza o tej porze roku. Nie zabrakło informacji dotyczących wsiadania i wysiadania z autobusu szkolnego.

Po cześci teoretycznej przyszedł czas na lekcję praktyczną w terenie. Przed wyjściem uczniom wręczył odblaski wskazując jak ważną rolę odgrywają podczas poruszania się po drogach. Milusińscy uzbrojeni w ten element sprawdzili swoje umiejętności przechodzenia przez jezdnie po pasach jak i bez. Poznali również znaki drogowe oraz ich znaczenie. Pełni wiedzy i praktycznych umiejętności z uśmiechem wrócili do dalszych zajęć.

źródło: KPP w Łęczycy