wersja testowa serwisu

Łódzkie: Czeka nas pogodowy armagedon? IMGW ostrzega już nie tylko przed upałami!

lightning-801866_1920

Mapa Polski ciągle w przeważającej części „świeci" na czerwono - chodzi oczywiście o ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Fala upałów z jaką zmagamy się od ubiegłego tygodnia, to jeden alert, teraz dołączono do niego ostrzeżenia przed burzami. Zjawiska mogą mieć bardzo gwałtowny przebieg i prognozowane są także w Łódzkiem. Na co musimy się przygotować?

Na pewno jeszcze na tropikalny żar. Upał nie odpuszcza i ciągle w całym Łódzkiem obowiązuje alert II stopnia przed upałami. Temperatury powyżej 30 stopni utrzymują się w regionie od ubiegłego piątku. Teraz możemy spodziewać się ulgi, jaką przyniesie deszcz, ale niestety, będą to zjawiska, które mogą mieć bardzo dynamiczny, a przez to i niebezpieczny przebieg. Dlatego synoptycy z IMGW wydali drugi alert dla województwa łódzkiego, który ostrzega przed burzami z gradem. 

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informują służby IMGW.

Alert przed burzami z gradem obowiązuje od dziś, 22 czerwca od godziny 12.00 do 23 czerwca do godziny 00.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanej pogody określono na 85%.