wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Łódzkie na plus. Wznowiono czwartą edycję Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

b2ap3_thumbnail_84759329_589890378228455_5648552133692227584_o

Samorząd Województwa Łódzkiego wznowił czwartą edycję Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS, która wcześniej została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa. Pula przeznaczona na pomysły mieszkańców to 6 milionów złotych.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe. Mieszkańcy regionu mogli zgłaszać zadania wojewódzkie o charakterze inwestycyjnym i remontowym oraz zadania powiatowe, nieinwestycyjne. Zgłaszane projekty mogły dotyczyć zadań o charakterze: sportowym, bezpieczeństwa publicznego, turystycznym, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, z zakresu upowszechniania folkloru związanego z regionem oraz upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogli składać mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt.

Szacunkowy koszt realizacji projektu w ramach puli wojewódzkiej nie może być niższy niż 100 000 zł ani wyższy niż 500 000 zł, a projektu w ramach puli powiatowej nie może być niższy niż 5 000 zł ani wyższy niż 40 000 zł.

Zgłoszone zadania zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Ostateczny wykaz projektów dopuszczonych do głosowania zostanie udostępniony na stronie www.bo.lodzkie.pl.

Do realizacji przyjęte zostaną te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów w danej puli. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2021 roku.

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można też skontaktować się z pracownikami zajmującymi się budżetem obywatelskim za pośrednictwem skrzynki pocztowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Messengera https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/

Poniżej przedstawiamy harmonogram Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS.

Zakończenie weryfikacji formalnej i merytorycznej złożonych projektów – do 24 lipca 2020 r.
Ogłoszenie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych - do 31 lipca 2020 r.
Rozpatrzenie odwołań autorów zadań przez Zarząd Województwa Łódzkiego - do 1 września 2020 r.
Głosowanie mieszkańców Województwa Łódzkiego – 7 września – 18 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Łódzkiego - do 16 października 2020 r.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (DK)