Ambitna walka Lotnika Łęczyca w Wieluniu

47C037F4-599E-4E0F-B60F-58BA254791B9

W meczu szesnastej kolejki II Ligi Siatkówki Mężczyzn MMKS Lotnik Łęczyca przegrał w Wieluniu z miejscowym WKS-em 3:0.

Pierwszy set przyniósł mnóstwo emocji. Przez większość inauguracyjnej partii na kilkupunktowym prowadzeniu byli gospodarze, jednak w jej decydującej fazie do remisu doprowadzili podopieczni Piotra Janiaka. Następnie łęczycanie objęli prowadzenie i mieli nawet dwie piłki setowe, jednak więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy WKS i to oni wygrali 29:27.

W drugim secie zawodnicy Lotnika Łęczyca mieli już mniej do powiedzenia. Łęczycanom częściej przytrafiały się niewymuszone błędy, a gospodarze prostymi sposobami punktowali swoich rywali. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21.

Trzecia partia przebiegała pod dyktando wielunian, którzy na samym początku zyskali przewagę, którą stopniowo powiększali. W grę Lotnika wkradło się mnóstwo niedokładności i nerwowości, co spowodowało, że łęczycanie zdobyli tylko siedemnaście punktów w całej partii.

WKS Wieluń - MMKS Lotnik Łęczyca 3:0 (29:27, 25:21, 25:17)

Lotnik Łęczyca: Kamil Kurkowski, Tobiasz Klimczak, Adam Pawlikowski, Sebastian Slósarz, Piotr Janiak, Adam Staniszewski, Krystian Maciejek, Brajam Kaczmarek, Adrian Bartczak, Tomasz Burbul, Dominik Leszczyński, Szymon Świercz, Maciej Kiciak, Sebastian Bartecki