wersja testowa serwisu

„Mała książka – wielki człowiek” . Druga edycja kampanii czytelniczej w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

„Mała książka – wielki człowiek” . Druga edycja kampanii  czytelniczej w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Miłość do dzieci możemy wyrażać na milion sposobów – jednym z nich jest bliskość, jaką budujemy podczas wspólnie czytanej książki.

„Mała książka - wielki człowiek" to projekt Instytutu Książki i Czytelnictwa. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Z zaproszenia do udziału w drugiej edycji kampanii czytelniczej "Mała książka - wielki człowiek" realizowanej w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia skorzystali kolejni młodzi poszukiwacze książkowych przygód. Wyprawki Czytelnicze odebrali Hanna, Maja i Aleksander. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w podjętym wyzwaniu.


Dla tych, którzy chcieliby do nas dołączyć przypominamy, co należy zrobić.

1. Odwiedzić z dzieckiem (roczniki 2014 – 2017) Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia, ul. Stefana Starzyńskiego 6, 99 – 335 Witonia, tel. 24 356 47 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Zapisać dziecko do biblioteki, a jeśli już jest zapisane poinformować bibliotekarza o chęci przystąpienia do projektu.

3. Wypożyczyć przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.

4. Odebrać Wyprawkę Czytelnika, czyli książkę dla dziecka „Pierwsze czytanki dla…" oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

5. Zbierać naklejki, aby potem odebrać m.in. Dyplom Małego Czytelnika.

Zapraszamy do udziału w proponowanej aktywności czytelniczej.

Pamiętajmy, że "miłość do książek jest prezentem na całe życie""

                                                                                                            Anna Stolarczyk