wersja testowa serwisu

Marzec miesiącem cyberbezpieczeństwa dla seniorów

hands-545394_960_720

Z okazji miesiąca cyberbezpieczeństwa dla seniorów, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprosił tych, którzy nie dorastali ze smartfonem w ręku i nosem w ekranie komputera na bezpłatne szkolenie pt. "Ucyfrowieni CyberBezpieczni" dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Szkolenie odbywa się na platformie e-learningowej, dzięki czemu można z niego skorzystać w dowolnym miejscu i czasie, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Na zajęciach, oprócz poznania ogólnych zasad bezpiecznego surfowania po stronach www czy portalach społecznościowych, uczestnicy dowiadują się m.in. czym jest phishing, nas czym polega socjotechnika wyłudzaczy naszych danych osobowych oraz jak bezpiecznie płacić w formie elektronicznej i nie zostać „mułem finansowym".

Dodatkowym bonusem akcji dla seniorów będzie webinar czyli wykład dla uczestników, który poprowadzi specjalista na co dzień zajmujący się ściganiem cyberprzestępców. Wszystko po to, by ochronić swój komputer czy telefon, a także swoją prywatność przed najpopularniejszymi zagrożeniami.

Zapraszamy do udziału! Zapisy trwają do końca marca! Szczegóły na stronie: https://si.lodzkie.pl/ucyfrowieni-cyberbezpieczni-nabor/.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi