wersja testowa serwisu

Maseczki i płyny do dezynfekcji powierzchni powędrują do mieszkańców Kutna

batch_IMG_20210406_11214_20210423-133121_1

Około 120 000 maseczek jednorazowego użytku oraz kilkaset litrów płynów do dezynfekcji powierzchni trafi do mieszkańców Kutna. Miasto za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymało środki ochrony osobistej od Prezesa Rady Ministrów. Dla ułatwienia procedury dystrybucji maseczek, przekazaliśmy je do kilkunastu instytucji działających na terenie miasta.

- Przekazaliśmy maseczki i płyny do wszystkich parafii działających na terenie miasta, spółdzielni mieszkaniowej, zarządców lokali miejskich, szkół, przedszkoli i zakładów pracy. Wszystko po to, aby środki ochrony w jak największej ilości dotarły do mieszkańców Kutna – wyjaśnia Zbigniew Burzyński Prezydent Kutna.

Maseczki rozdawane będą bezpłatnie do wyczerpania zapasów. Wart przypomnieć, że rząd przedłużył obostrzenia związane z obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Województwo łódzkie znajduje się wśród pięciu województw, które mają najwyższą dzienną średnią zakażeń obok śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i opolskiego.

Lista instytucji, do których przekazaliśmy środki ochrony osobistej z prośbą dystrybucji do mieszkańców: RSM PIONIER w Kutnie, TBS Sp z o.o. w Kutnie, Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie, Kutnowskie szkoły podstawowe i przedszkola, Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Kutnie, Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie, Muzeum Regionalne w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

źródło: UM Kutno