Mecz godny nazwy. Lotnik Łęczyca pokonał Bzurę Ozorków!

Lotnik Łęczyca odniósł szóstą wygraną w tym sezonie. Podopieczni Piotra Janiaka pokonali we własnej hali Bzurę Ozorków 3:0!

Pierwszy set był niezwykle wyrównany i zacięty. Oba zespoły grały punkt za punkt, jednak to głównie goście mieli minimalną przewagę. Decydujący był punkt na 20:19 dla Lotnika. Łęczycanie wtedy zyskali przewagę, której już nie oddali i wygrali pierwszą partię 25:22.

Podbudowani wygraną w pierwszej partii łęczycanie, z animuszem rozpoczęli drugiego seta. Początek zdecydowanie należał do nich, podopieczni Piotra Janiaka prowadzili nawet 8:1. Niestety później nastąpił przestój, ozorkowianie bardzo szybko zdołali odrobić straty z nawiązką. Było już 11:13. Czym byłyby derby bez kolejnych zwrotów akcji. Łęczycanie wyszli na prowadzenie 17:15, w końcówce to Bzura miała minimalną przewagę, jednak ostatecznie zwyciężyli gospodarze, którzy tym samym byli o krok od pewnej wygranej.

Drużyna z Ozorkowa za wszelką cenę chcieli wrócić do meczu, czego efektem było prowadzenie w początkowej fazie trzeciej partii. Łęczycanie czekali na swoją kolej i.. doczekali się. Lotnik wyszedł na prowadzenie, którego już nie dał sobie odebrać. 25:22 w trzecim secie i 3:0 w całym meczu!

MMKS Lotnik Łęczyca - MKS Bzura Ozorków 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)