Mężczyzna z mefedronem zatrzymany w Łęczycy. Grożą mu 3 lata więzienia

pexels-kindel-media-7773262

Policjant wydziału kryminalnego w czasie wolnym od służby na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymał 41-latka. Podejrzany wpadł na terenie Łęczycy z porcją mefedronu. Posiadania nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat więzienia.

9 września 2023 roku około godziny 21.20 policjant wydziału kryminalnego, będąc w czasie wolnym od służby, na jednej z ulic Łęczycy zwrócił uwagę na przechodnia. Zachowanie mężczyzny wzbudziło w nim podejrzenie, że może on posiadać nielegalne substancje. Czujność policjanta nie zawiodła. 

- Szybko się okazało, że 41-latek w kieszeni spodni ukrywał dwie dilerki z mefedronem. Przy wsparciu umundurowanych policjantów mężczyzna trafił do aresztu. 11 września 2023 roku mieszkaniec gminy Daszyna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski. - Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby wiedziały, że są to substancje, których zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, że posiadania nawet najmniejszej ich ilości jest przestępstwem.