wersja testowa serwisu

Miał 3 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

policja-auto-swiata

Tylko minionej doby na drogach powiatu łęczyckiego z ruchu zostało wyeliminowanych trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich nie uniknie odpowiedzialności dzięki obywatelskiej postawie świadków, którzy uniemożliwili im dalszą jazdę. Wśród nich był 27-latek, który mając ponad 3 promile, złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

4 lipca na drogach powiatu łęczyckiego zostało wyeliminowanych trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszego o godzinie 12.30 zatrzymali policjanci na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty. 23-latek kierował Polonezem mając ponad pół promila alkoholu. Kolejnym dwóm jazdę uniemożliwili przypadkowi świadkowie. Widzieli, że kierujący Peugeotem i motorowerem nie mogli utrzymać prostego toru jazdy, więc gdy tylko się zatrzymali, zabrali im kluczyki i wezwali stróżów prawa.

Pierwszy z nich to 59-latek kierujący peugeotem. Aby ustalić zawartość alkoholu w jego organizmie konieczne było pobranie krwi do analizy. Wstępne ustalenia wskazują, że mógł mieć ponad pół promila. Około godziny 21.30 świadkowie interweniowali wobec motorowerzysty. Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości 27-latka. Okazało się, że jechał skuterem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Policjanci dziękują za wzorową postawę i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami - mówią policjanci.