wersja testowa serwisu

Miał pomagać przy remoncie, okradł pracodawcę. Grozi mu 5 lat więzienia

261-135123
fot. KPP w Łęczycy

35-latek, który pomagał przy remoncie mieszkania ukradł inwestorowi ponad 2 tysiące złotych. Nieuczciwego „fachowca" namierzyli i zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu łęczyckiego zawiadomił policjantów o kradzieży gotówki. Do tego przestępstwa miało dojść w minionym tygodniu, kiedy dwóch mężczyzn wykonywało w jego mieszkaniu remont jednego z pomieszczeń. Kiedy opuścili miejsce pracy senior zorientował się, że z jego kurtki zginęło ponad 2 tysiące złotych.

Kryminalni zajmujący się sprawą szybko ustalili, że gotówka padła łupem 35-latka. 24 sierpnia 2021 roku policjanci namierzyli i zatrzymali nieuczciwego „fachowca". Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi, tym bardziej jeżeli w domu dysponujemy większą ilością gotówki.

źródło: KPP w Łęczycy