wersja testowa serwisu

Miasto Bełchatów przygotowało Punkt Szczepień Powszechnych

cafe_raj_punkt_szczepien-5366

Miasto przygotowało Punkt Szczepień Powszechnych. To pierwsze tego typu miejsce w Bełchatowie. Punkt będzie działać w siedzibie Cafe Senior Raj na os. Przytorze. Szczepienia mają w nim ruszyć na początku maja.

By przyspieszyć akcję szczepień przeciw Covid-19 rząd umożliwił samorządom tworzenie specjalnych punktów, gdzie będą one realizowane. Wkrótce pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych ruszy także w Bełchatowie. Miasto przygotowało go na os. Przytorze, dokładnie w siedzibie Cafe Senior Raj – Punkt Informacji Prozdrowotnej przy ul. Energetyków 6. Jego lokalizacja została już zatwierdzona przez NFZ i wojewodę łódzkiego. – Wybierając miejsce na punkt braliśmy pod uwagę, aby było one dogodne zarówno dla seniorów, jak i osób niepełnosprawnych. W pobliżu są przystanki autobusowe będzie więc łatwo do niego dotrzeć – mówi prezydent Mariola Czechowska.

Punkt ma działać od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-20:00. – Po naszej stronie leżało udostępnienie lokalu i jego przystosowanie do szczepień. Wyposażyliśmy punkt m.in. w lodówkę, a także specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji. Będziemy także dbać o jego obsługę, ale wyłącznie w kwestiach organizacyjnych. Za realizację samych zaś szczepień i rejestrację odpowiedzialny będzie już podmiot leczniczy – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.

O dokładnym terminie rozpoczęcia szczepień będziemy informować na bieżąco.

Źródło: UM Bełchatów

Nazwa pliku: kwestionariusz
Rozmiar pliku: 581 kb
Pobierz plik