wersja testowa serwisu

Miasto ma nowy samochód do przewozu osób. Kosztował blisko 145 tysięcy złotych

1
fot. Urząd Miejski w Łęczycy

Miasto Łęczyca pozyskało nowy, 9-osobowy samochód marki Volkswagen do przewozu osób. Udało się to zrealizować dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 80 tys. zł, zgodnie z umową nr 60/2020 z dnia 9 listopada ubiegłego roku podpisaną pomiędzy miastem a Powiatem Łęczyckim w ramach „Programu wyrównywania różnić między regionami" w obszarze D projektu pn. „Likwidacja barier transportowych poprzez zakup samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy".

Łączna wartość samochodu wynosi 144 987,97 zł brutto. Samochód będzie wykorzystywany nie tylko do celów Środowiskowego Domu Samopomocy, ale także do transportu osób starszych, z trudnościami w przemieszczaniu się, w związku z prowadzoną akcją szczepień, w której czynny udział bierze miasto Łęczyca.

Z udanej finalizacji projektu zadowolenia nie kryje Burmistrz Paweł Kulesza.

Cieszę się, że dzięki funduszom zewnętrznym udało się zakupić pojazd, który przysłuży się miastu do pomocy seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Jego wykorzystanie może się uwydatnić właśnie teraz, w związku z trwającą akcją szczepień I darmowym transportem mieszkańców Łęczycy oferowanym przez nasz samorząd, ale także w przypadkach trudnych sytuacji życiowych – mówi Burmistrz.

źródło: UM Łęczyca