Miasto nie poprzestaje w staraniach o zbudowanie basenu miejskiego

basen--kopia

W naszym mieście powstaje infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Do tej pory udało się zbudować dwa pumptracki, postawić tężnię solankową czy uruchomić po raz pierwszy kajaki nad łęczyckimi zalewami. W planach są dalsze działania – budowa wodnego placu zabaw czy boiska wielofunkcyjnego. Mieszkańcy zwracają uwagę, że jest jednak obiekt, na który jest duże zapotrzebowanie i jest to budowa basenu. Jak więc wygląda sytuacja?

Miasto Łęczyca w ostatnich latach regularnie podejmuje działania związane ze staraniem się o uzyskanie dofinansowania, bowiem należy pamiętać, że potencjalna budowa basenu jest inwestycją wymagającą ogromnych nakładów finansowych.

Dwukrotnie wnioskowano o uzyskanie takiego finansowania z programu Polski Ład, lecz niestety dwukrotnie inwestycja ta, choć potrzebna w naszym mieście, nie znalazła uznania i nie przyznano dofinansowania na ten cel.

O tym, że sprawa budowy basenu miejskiego nie jest martwa mówi Burmistrz Paweł Kulesza, który wskazuje, że starania o uzyskanie dofinansowania są na tyle intensywne, że wodny plac zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4, a nie jak wstępnie podawano – przy kortach tenisowych.

Basen miejski jest obiektem niezwykle pożądanym w Łęczycy i doskonale sobie zdaję z tego sprawę. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ziścić marzenia mieszkańców, ale muszę tutaj podkreślić, że budżet miejski jest zbyt mały, abyśmy mogli podjąć się sami zrealizowania takiej inwestycji. Dlatego szukamy dużych dofinansowań, jak np. Polski Ład. Niestety, nie przyznano nam pieniędzy, ale na tym oczywiście nie poprzestajemy – mówi Burmistrz. – Chęci na budowę basenu mamy ogromne, dlatego też podjąłem decyzję, aby wodny plac zabaw zbudowano przy Szkole Podstawowej nr 4, a miejsce przy kortach tenisowych zostawić właśnie na basen. Obiekt ten wróciłby więc na swoje historyczne miejsce.

Potencjalne możliwości dofinansowań są nieustannie monitorowane. Jedną z możliwości jest pozyskanie pieniędzy ze środków unijnych, dlatego gdy będą wykonane ruchy w tej sprawie, będziemy o tym informować.

źródło: UM Łęczyca