wersja testowa serwisu

Międzynarodowy Dzień Strażaka w Łęczycy. Sześciu funkcjonariuszy z awansem

Untitled
fot. KP PSP w Łęczycy

4 maja 2020 roku, w dniu patrona strażaków, Św. Floriana, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbył się apel z okazji Dnia Strażaka. Ze względu na pandemię koronawirusa nie było, jak co roku, uroczystych obchodów Dnia Strażaka.

Apel odbył się na wewnętrznym placu komendy. Wzięli w nim udział tylko strażacy i pracownicy cywilni będący tego dnia na służbie i w pracy. Po meldunku złożonym przez dowódcę uroczystości, mł. bryg. Marka Mikołajczyka, komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, mł. bryg. Wojciechowi Pernalowi, odegrany i odśpiewany został hymn narodowy. Następnie głos zabrał komendant powiatowy PSP w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal, który podziękował za służbę i pracę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym.

Po przemówieniu nastąpiło odczytanie rozkazu na wyższe stopnie służbowe, które otrzymali:

Stopień starszego ogniomistrza:
- ogn. Marcin Karasiński
- ogn. Robert Krawczyk

Stopień ogniomistrza:
- mł. ogn. Tomasz Mirek

Stopień młodszego ogniomistrza:
- st. sekc. Łukasz Góra
- st. sekc. Łukasz Sobczak

Stopień starszego sekcyjnego:
- sekc. Paweł Pawlak

Ze względu na pandemię koronawirusa wręczenie aktów mianowania nastąpi w stosownym czasie.

Następnie odczytane były listy z życzeniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewody Łódzkiego, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.

źródło: KP PSP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: