Międzypowiatowe Święto Policji w Skierniewicach. Wyróżniono funkcjonariuszy z pięciu komend

Międzypowiatowe Święto Policji w Skierniewicach. Wyróżniono funkcjonariuszy z pięciu komend
fot. KMP w Skierniewicach

Policjanci z komend w Skierniewicach, Łowiczu, Kutna, Łęczycy i Zgierza uczcili obchody Święta Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, wręczył odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe obecnym funkcjonariuszom. Uroczysty apel odbył się przed budynkiem Muzeum Historii Skierniewic.

W czwartek, 14 lipca o godzinie 11.00 przed budynkiem Muzeum Historii Skierniewic odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W tym roku uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską w Skierniewicach przy współudziale z komendami powiatowymi z Łowicza, Kutna, Łęczycy i Zgierza.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz gospodarza terenu insp. Wojciecha Dworaka i Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka. Po przemówieniach Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Sławomir Litwin wręczył odznaczenia i medale za zasługi dla Policji oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych z wymienionych komend.

W tym roku Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczeni Odznaką Zasłużony Policjant zostało 3 Policjantów.

Nominacje na wyższe stopnie policyjne z obecnych powiatów otrzymali:
- w korpusie oficerów policji - 12 funkcjonariuszy Policji,
- w korpusie aspirantów policji - 150 funkcjonariuszy Policji,
- w korpusie podoficerów i posterunkowych 10 funkcjonariuszy Policji.

źródło: KMP w Skierniewicach

Zobacz film: 
Zobacz zdjęcia: