Miękki, puchaty i taki z łatką, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia w łęczyckiej "Jedynce"

316554027_581959440403602_4542730754610219287_n
fot. Szkoła Podstawoa nr 1 w Łęczycy

W piątek, 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji na korytarzach łęczyckiej "Jedynki" zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Maskotki przypomniały piosenki, bajki i kołysanki związane z misiami. Uczniowie wykonali też prace plastyczne o „misiowej" tematyce, przygotowali słodkie niespodzianki, poznali historię pierwszego pluszowego misia. Mieli nawet okazję zabawić się w krawców i krawcowe. Stworzyli bajeczne misie. To był dzień pełen wrażeń!

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: