wersja testowa serwisu

Mieszkańcy gminy Góra Świętej Małgorzaty na spotkaniu z Pierwszą Damą

dwnld291844069
fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

W ogrodzie Pałacu Prezydenckiego odbyło się spotkanie Małżonki Prezydenta z przedstawicielami Stowarzyszenia Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Górze Świętej Małgorzaty. – Bardzo mnie cieszy, że podejmują Państwo tak wiele inicjatyw na rzecz podtrzymywania tradycji i kultury. Jest to ogromnie ważne dla zachowania naszej narodowej tożsamości – mówiła Pierwsza Dama.

W środę Agata Kornhauser-Duda spotkała się z mieszkańcami gminy Góra Świętej Małgorzaty zrzeszonymi w Kole Gospodyń Wiejskich. Stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność w 2013 roku i od tamtej pory podejmuje działania angażujące lokalną społeczność, wspiera rozwój kulturalny miejscowości, kultywuje tradycje i zwyczaje. Koło angażuje się w promocję twórczości regionu łęczyckiego poprzez organizowanie warsztatów umiejętności artystycznych wśród dzieci i młodzieży i prezentacje własnego dorobku artystycznego.

Członkinie i członkowie KGW reprezentują wieś podczas dożynek, uczestniczą w pokazach potraw regionalnych i wspierają wydarzenia zrzeszające wszystkich mieszkańców gminy. Podczas spotkania opowiedzieli Pierwszej Damie o obchodzonych wspólnie świętach i uroczystościach, jak również wycieczkach o charakterze turystycznym i kulturalnym.

– Bardzo mnie cieszy, że podejmują Państwo tak wiele inicjatyw na rzecz promocji swojej gminy, a także podtrzymywania tradycji i kultury. Jest to ogromnie ważne dla zachowania naszej narodowej tożsamości – mówiła Pierwsza Dama. Małżonka Prezydenta wyraziła radość, że budowanie we wsi Bogdańczew więzi międzypokoleniowych sprzyja przekazywaniu wartości i dziedzictwa kulturowego dzieciom i młodzieży, a coraz szersza oferta skierowana do seniorów sprzyja samorealizacji osób starszych.

Podczas spotkania Małżonka Prezydenta odpowiadała na pytania gości, podzieliła się swoimi doświadczeniami z wizyt w małych miejscowościach i wielu spotkań z gospodyniami wiejskimi, mówiła o powstających w ostatnich latach Kołach Gospodyń Miejskich i rosnącym zainteresowaniu dorobkiem regionalnym wśród młodych ludzi.

Pierwsza Dama opowiedziała też o pomieszczeniach siedziby głowy państwa oraz uroczystościach i wydarzeniach organizowanych w Pałacu Prezydenckim i Belwederze.

Więcej zdjęć ze spotkania znajduje się w TYM MIEJSCU.

źródło: prezydent.pl